از قصاص نفس دخترم گذشتم …..

از قصاص ات بابت قتل دختر مان گذشتم ۱۵سال قبل که ازهم جداشدیم فکر نمی کردم این روز ببینم که به عنوان قاتل دخترم  روبروام قرار بگیری و حکم قصاص ات واعدام ات را بخواهم هر چند این پنج سال که در  زندان بودی و از مرگ دخترم می گذره برای ما هرروز عذاب و داغ بوده .

این سخنان مردی است که در صحن دادگاه و با چهره رنگ پریده مقابل حضار و قاتل فرزندش که زمانی همسر وی بوده ایستاده و ادامه می دهد : من وایشان ۲۰سال قبل باهم ازدواج کردیم و خدا دوفرزند دختر به ما داد از همان روزهای اول زندگی شاهد دخالت های بی جهت خانواده همسرم در زندگی بودیم ایشان هم عصبی بودند وهم حساس که نتیجه این مشکلات طلاق ما از همدیگر بود ویکی از دخترها پیش من و دیگری نزد ایشان ماند که امانت دار خوبی نبود و جسد بی جان دخترم را تحویل ام داد .

وی ادامه داد : خانم زنگنه مددکار احتماعی به من زنگ زد و گفت بخاطر بیماری  صعب العلاج ایشان در بیمارستان بستری هستند وفعلا موقتا ً بنابر رای قاضی و دادستان قصاص منتفی شده است و از من خواستند بیام دادگاه که بعد از توضیحات ایشان وسایر حضار از قصاص نفس دخترم گذشتم هر چند می دانم که این داغ مادام العمر با ماست .

در ادامه این جلسه لیلا زنگنه مددکار اجتماعی بند نسوان فردیس گفت : از همان ۵سال گذشته همزمان با ورود خانم ف. ر به ندامتگاه فردیس پرونده مددکاری وی توسط آقای ناصر باقری رئیس دایره مددکاری ندامتگاه فردیس تشکیل شد ایشان هم در همان اوایل پی گیری های خوبی داشتند ولی کارشان به دلیل عدم حمایت های لازم خانواده به تعویق افتاد این پرونده به بنده ارجاع داده شد واین سه سال خیلی شرایط سختی بود از آن طرف مددجودارای بیماری استخوانی که مشکوک به کانسر (سرطان ) واز آن طرف هزینه های بالای آن که توسط اداره زندانها پرداخت می شد وشرایط روحی و روانی مددجو  و همچنین بسیار موارد دیگر که فرایند اخذ  رضایت را برای ما هر روز سختر می کرد و خوشبختانه بعد از تماس با شاکی پرونده شاهد رضایت  ایشان و آزادی مددجو هستیم .

گفتنی است از زمان تشکیل کمیته  صلح و سازش در استان البرز  در سال ۱۳۹۶ به همت دایره مددکاری اجتماعی و مراقبت بعد از خروج  و با مشارکت شورای حل اختلاف مستقر در زندانها  تا به این  زمان ۱۷نفر رضایت قطعی و۶نفر هم در مرحله نهایی شدن  رضایت  قطعی شاکی  در پرونده قصاص هستند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار