اداره کل زندان های استان البرز: رتبه اول در جذب ۱۵۵ درصدی تسهیلات بانکی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز به نقل از خبرگزاری قدس طی نشست جلسه کارگروه اجتماعی در استانداری، رئیس مرکز مراقبت پس از خروج، خدمات اجتماعی زندان های استان البرز با بیان اینکه سهمیه اداره کل زندان های استان البرز اعطای تسهیلات بانکی برای  ۱۸ نفر زندانی آزاد شده می باشد، گفت: با جذب ۱۵۵ درصد تسهیلات بانکی وایجاد شغل برای ۵۴ نفر زندانی آزاد شده در بین اداره کل زندان های کشور رتبه اول را کسب کرده است.

 

حمید رضا عزیزیان اظهار کرد: یکی ازاهداف سازمان زندان ها  توانمند سازی خانواده هایی  که سرپرست آنها محکومیت خود را در زندان ها سپری می کنند.

عزیزیان با اشاره به اینکه بر اساس قرار دادی که سالیانه سازمان زندان ها با سازمان فنی حرفه ای کشور دارد افزود: در مدت محکومیت زندانیان تخصص و مهارت های لازم را در زندان ها کسب می کنند.

وی اضافه کرد: افرادی که فاقد مهارت هستند با دریافت گواهینامه فنی حرفه ای معتبر پس از آزادی از زندان در بازار کسب و کار فرصتی برای خود ایجاد می کنند.

رئیس مرکز مراقبت پس از خروج، خدمات اجتماعی زندان های استان البرز با اشاره به خانواده های زندانیانی که دارای محکومیت دراز مدت هستند و بی بضاعت بودن آنها تشخیص داده شده است، خاطرنشان کرد: این خانواده ها تحت سرپرستی و حمایت کمیته امداد و بهزیستی قرار می گیرند و مشمول مقررات و قوانین تسهیلات بانکی و اشتغال از این دو نهاد می شوند.

وی یادآوری کرد:اصل فعالیت ما در این حوزه باز توانی زندانیانی است  که با آموزش مهارت ها پس از خروج از زندان و بخشی دیگرایجاد فرصت های شغلی از طریق اعطای تسهیلات بانکی پس از خروج  به خانواده های این زندانیان است.

عزیزیان با اشاره به اینکه سهمیه ما در استان البرز اعطای تسهیلات برای ۱۸ نفر زندانی آزاد شده می باشد، گفت: اما اداره کل زندان های استان البرز با ۱۵۵ درصد جذب تسهیلات بانکی با مبلغ  یک میلیارد ۱۳۶میلیون در بین اداره کل زندان های کشور رتبه اول را کسب کرده است و ۵۴ شغل برای زندانیان آزاد شده ایجاد کرده است.

وی در ادامه گفت: ظرفیت و درخواست مددجویان آزاد شده برای جذب تسهیلات بانکی وجود دارد ولی محدودیت منابع  مواجه هستیم که مجبوریم بر اساس قوانین موجود از سهمیه سایر دستگاه ها استفاده کنیم.

عزیزیان با اعلام اینکه کمیته امداد بخشی از تسهیلات خود در سال گذشته به زنان سرپرست خانوادهایی که زندانیان آنها حبس دراز مدت دارند اعطا کرده است، تصریح کرد: با معرفی این خانواده ها و جذب اعتبار برای خانواده زندانیان وضعیت اقتصادی آنها را مدیریت  می کنیم و با همت و آموزش به زندانیان این فرصت ایجاد می شود تا  بعد از آزادی بازگشت مجدد به زندان را نداشته باشند.

وی در پایان با بیان اینکه سازمان زندان ها فقط نقش تسهیل کننده دارد، گفت: سازمان اداره کل زندان ها یک فرصت شغلی بعد از آزادی یرای زندان ها ایجاد می کند تا بوسیله منابع بانکی و با کمک کمیته امداد امام خمینی و اداره بهزیستی و سایر نهاد ها  که متولی ایجاد اشتغال هستند در این امر همکاری می کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار