احراز رتبه اول کشوری در جذب تسهیلات بانکی

 

اداره کل زندانهای استان البرز در گزارش ارزیابی عملکرد سازمان زندانها در بهمن ماه سال ۹۶ با ۱۲۲ درصد جذب تسهیلات بانکی از طریق صندوق کارآفرینی حائز رتبه اول کشور شد.

حمیدرضا عزیزیان غروی رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان البرز گفت: در اسفند ماه سال ۹۵ و براساس گزارشهای ارزیابی سازمان زندانها استان البرز در جایگاه ۲۶ کشوری در جذب اعتبارات بانکی ویژه تسهیلات اشتغال قرارداشت که با یک برنامه مدون و اجرائی و با تعامل سازنده فی ما بین مرکز خدمات اجتماعی و صندوق کارآفرینی استان این موفقیت حاصل گردد .

عزیزیان  یاد آور شد که عمده ترین موانع موجود بر سر راه اخذ تسهیلات اشتغال توسط مددجویان آزاد شده عدم تامین ضامنین معتبر بود که مدت زمان انتظار هر متقاضی وام را حتی تا ۷ ماه افزایش میداد. وضعیتی که میتوانست مددجویان جویای کار را با آسیب های جدیدی روبرو کند.

رئیس مرکز خدمات اجتماعی افزود: در طول سال ۹۶ بر محور پرونده هائی متمرکز شدیم که با همکاری صندوق کارآفرینی و مددکاران اجتماعی تامین ضامنین در کمترین زمان ممکن محقق می گردید به طوری که این مدت انتظار از زمان معرفی به بانک تا دریافت وام هم اکنون به ۲ ماه کاهش پیدا کرده است.

عزیزیان در ادامه اظهار داشت: که بسیاری از متقاضیان اشتغال که توانائی تامین ضامنین و یا ایجاد کسب و کار مستقل نداشتند با کمک مددکاران اجتماعی از چرخه اخذ تسهیلات بانکی خارج شدند و در مسیر ایجاد فرصت شغلی از طریق مراکز و موسسات کاریابی قرار گرفتند.

رئیس مرکز مراقبت بعد از خروج بر این نکته تاکید کرد که حذف فعالیت های موازی در مرکز خدمات اجتماعی و بانک عامل در کاهش مدت زمان انتظار نقش بسیار مهمی ایفا کردکه با همکاری بسیار موثر صندوق کارآفرینی استان محقق گردید. حمیدرضا عزیزیان اصل مذاکره موثر، پایش مسئله های مهم و اولویت دار و همکاری گروهی را  بر ای هموار سازی مسیر اشتغال مددجویان از عوامل موفقیت اخیر ذکر کرد و ابراز امیدواری کرد که با حمایت های همیشگی مدیرکل محترم زندانهای استان البرز فعالیت های جهادی و تلاش مضاعف در مسیر اشتغال و خانواده پایدار تداوم داشته باد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار