ابتکار : انصافاً اقدامات ارزشمندی درجهت کمک به زندانیان زن در حال انجام است

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه بازدید شب گذشته خود از ندامتگاه فردیس بند نسوان گفت : تا به این زمان ۷مرکز نگهداری زنان آسیب دیده اجتماعی را بازدید نموده ام که  انصافاً اقدامات ارزشمندی در کمک به این قشر آسیب دیده در حال انجام است .

وی افزود : در همین استان البرز ۷۰نفر زن شاغل هستند که بنابر قوانین ملی کشور حقوق دریافت می کنند که در زندان خوزستان هم شاهد این امر بودیم ، کارهای فرهنگی و آموزش های مهارتی خوبی در حال انجام است شاهد حفظ و قرات قرآن مجید در بین زندانیان بودیم که در صورتیکه بیشتر  به معانی و مفاهیم قرآنی توجه شود  بهتر به نتیجه خواهیم رسید .  .

معصومه ابتکار در ادامه ضمن قدردانی از زحمات مدکاران اجتماعی شاغل در بند نسوان اظهار داشت : توجه به مراقبت بعد از خروج زندانیان اهمیت زیادی دارد که نیاز به تشریک مساعی و همراهی خیرین و تشکل های مردم نهاد دارد .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده وضع موجود بند نسوان ندامتگاه فردیس را مثبت ارزیابی نموده و اظهارداشت : ساعت ۱۹که شروع بازدید ما از این مرکز بود کارگاهای حرفه آموزی و اشتغال و کلاس های فرهنگی تعطیل بود اما با توضیحاتی که مددجویان و مسئولین  زندان دادند نشان از اهتمام جدی این مرکز برای بازتوانی اجتماعی این قشر آسیب دیده دارد ،از لحاظ بهداشتی و درمانی نیز شرایط مطلوبی برخوردار است .

معصومه ابتکار اظهار داشت : ما امشب شاهد بزرگترین و مجهزترین مهد کودک ها در این مرکز بودیم که گفته شد به کمک خیرین  ساخته شده است .

وی در ادامه تصریح نمود :یکی از اتفاقات بسیار میمون و مبارک وغیر قابل وصف که شاهد آن بودیم حضور و همراهی آقای شاکرمی دادستان مرکز استان البرز در زمان بازدید بود که باعث شد به تمامی مددجویان واجد الشرایط یک ماه مرخصی اعطا گردد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تشکیل کمیته ارمغان را در اوایل دوره یازدهم مثبت ارزیابی نموده و اظهار داشت : این کمیته توسط خانم ملاوردی در اوایل دوره یازدهم تشکیل شد و حدود یک میلیار د تومان برای آزادی زندانیان  اهدا نمود

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار