آموزش به خانواده زندانیان در ندامتگاه کرج

 

کرج-ایرنا-رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های استان البرز گفت که در اجرای سیاست ها و مصوبات در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی مقررشد به مدت ۱۵روز یکهزار نفر از خانواده زندانیان تحت آموزش قرار گرفتند.

 

حمید رضا عزیزیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در خصوص آسیب های اجتماعی خانواده زندانیان بیشتر در معرض خطر هستند.
وی اظهار داشت: به جای هزینه های زیاد و درمان اعتیاد و موضوعات خانواده، در حوزه پیشگیری بیشتر باید کار شود.
وی افزود: در کارگاه آموزشی خانواده زندانیان درباره اعتیاد و آسیب های اجتماعی حول محور موضوع طلاق آموزش هایی ارائه شد.
عزیزیان تصریح کرد: برگزاری این کلاس ها با مفاهیم و آموزه هایی مهارتی و نگرشی است، تا آنها با بخش عمده از آسیب ها در این حوزه آشنا می شوند.
رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های استان البرز گفت: در این کارگاه هر کدام از این خانواده ها با مراکز مشاوره ای که در استان البرز وجود دارد، آشنا و در صورت ضرورت به این مراکز برای مطرح کردن مشکلات خود مراجعه می کنند.
عزیزیان افزود: همکاری خوبی با دستگاه های بهزیستی و دادگستری استان البرز انجام شده تا با کمک و همکاری بین بخشی بعضی از شکاف های آسیب های اجتماعی را پوشش دهیم.
وی ادامه داد: برگزاری این گونه کارگاه های آموزشی باعث توسعه و پیشرفت پایدار خواهد بود و با توجه به وضعیت و ویژگی هایی که استان البرز دارد، کمک و مشارکت همه دستگاه ها و نهادهای مرتبط با مسایل اجتماعی نیاز است.
وی اظهار داشت: امیدوارم این کارگاه ها با پشتیبانی و حمایت شورای اجتماعی کشور تداوم پیدا کند که نگرش همه مسئولان و دستگاه ها به حوزه کاهش آسیب های اجتماعی جدی تر و اجرایی تر گرفته شود.
۷۴۱۳/۱۵۳۵خبرنگار:معصومه مهتاب**انتشار دهنده:داریوش غفاری

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار